top of page
lijij.jpg

Eteriniai Aliejai: Trūkstamoji Grandis Šiuolakinėje Medicinoje!

Augalai ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį ekologinėje Žemės sistemoje, bet taip pat yra glaudžiai susiję su fizine, emocine ir dvasine žmonių gerove nuo neatmenamų laikų.

Eteriniai aliejai ir augalų ekstraktai jau nuo senovės buvo laikomi veiksmingiausia gydymo priemone. Eteriniai aliejai buvo naudojami bakterijoms, virusams ir grybeliams naikinti. Jie išskiria nuostabius kvapus, kurie subalansuoja nuotaiką, pakelia ūpą, padeda atsikratyti negatyvių emocijų ir sukuria romantišką atmosferą. Jie stimuliuoja nervus ir naujų audinių atgimimą. Eteriniai aliejai atlieka svarbų vaidmenį organizme pernešant deguonį ir maistingąsias medžiagas į ląsteles.

 

Kovoje su naujomis bakterijų mutacijomis, virusais ir grybeliais eteriniai aliejai gali atlikti vis didesnį vaidmenį. Tai įrodo įvairūs tyrimai ir klinikiniai bandymai, kurie yra atliekami siekiant kovoti su tokio tipo ligomis.


Mokslinis tyrimas, atliktas Vėberio universitete, parodo, kad dauguma virusų, bakterijų ir grybelių negali išgyventi veikiant eteriniams aliejams, ypač tiems, kurie turi didelį kiekį fenolių, karvakrolių, timolių ir terpenų. Galbūt šis paaiškinimas tiktų stengiantis suprasti Senojo Testamento pranašą Mozę, kuris naudojo aromatines medžiagas, siekdamas apsaugoti izraelitus nuo maro, naikinusio egiptiečius. Tai taip pat gali padėti suprasti, kodėl grupelė kvepalų gamintojų, kurie XV amžiuje grobstė iš mirusiųjų namų, apsisaugojo nuo Juodojo Maro.

Per visą pasaulio istoriją kvapieji eteriniai aliejai ir prieskoniai buvo itin svarbūs kasdieniame gyvenime. Viename iš senojo rašto ritinių, saugomų Izraelio knygų muziejuje, yra įrašyta frazė: „Ir jis atpažins savo vaikus pagal kvapą”.

 

„Gyvenimiško mokslo tyrimai“ (2016), eterinių aliejų mažasis žinynas, specialus pirmasis leidimas kietu viršeliu.

shutterstock_727897060 (1).jpg

Lapkritis 14, 2019

Α- ir β-pinenų terapinis potencialas: stebuklinga gamtos dovana

α- ir β-pinenai yra gerai žinomi monoterpenų grupės atstovai, jų yra daugelyje augalų eterinių aliejų. Jie yra pagrindinės sudedamosios rozmarinų, bosvelijų, kipariso, kadagio ir šlamučio eterinių aliejų cheminės dalys. Buvo pastebėtas įvairus jų farmakologinis poveikis, priešvėžinį, antimikrobinį, antimaliarinį, antioksidantinį, priešuždegiminį  ir analgetinį poveikį.

Visa publikacija:

shutterstock_529380235 (1).jpg

Birželis 5, 2019

Eteriniai aliejai kaip antimikrobiniai veiksniai - mitas ar tikroji alternatyva?

Vaistažolės ir eteriniai aliejai buvo naudojami medicinoje dėl jų biologinių savybių, tokių kaip lervavidinis poveikis (naikinantis lervas), jie pasižymi analgetiko ir priešuždegiminėmis savybėmis, veikia kaip antioksidantai, fungicidai, pasižymi priešnavikiniu aktyvumu. Daugelis eterinių aliejų turi antimikrobinių savybių, o tai ypač svarbu mokslo ir pramonės srityse. Remiantis turimais dokumentais ir patentais galima susidaryti nuomonę, kad eteriniai aliejai yra potenciali alternatyva sintetiniams junginiams.

Visa publikacija:

shutterstock_1687695343 (1).jpg

Kovas 13, 2016

Aromaterapinio aliejaus įkvėpimo poveikis pacientams, sergantiems daugiamečiu alerginiu rinitu

Šio tyrimo tikslas buvo ištirti aromaterapinio aliejaus poveikį jį įkvepiant suaugusiųjų, sergančių daugiamečiu alerginiu rinitu, simptomams, gyvenimo kokybei, miego kokybei ir nuovargio lygiui. Tyrimai rodo, kad tam tikro aromaterapinio aliejaus įkvėpimas padeda palengvinti daugiamečio alerginio rinito simptomus, pagerina rinitui būdingą gyvenimo kokybę ir sumažinti pacientų nuovargį.

Visa publikacija:

bottom of page